Co to jest kołdra ELEGANT i dla komu jest polecana?

Kołdra obciążeniowa – kocyk obciążeniowy – bardzo przyjemny w dotyku, miły dla oka, elegancki i trwały. Ze względu na swój niepowtarzalny wygląd polecana przede wszystkim Klientom indywidualnym. Bardzo chętnie jest też kupowana na prezent. Ośrodki terapeutyczne z zapleczem noclegowym zaopatrują się w kołdry ELEGANT, żeby oprócz oczywistych funkcji terapeutycznych, kołdra była też miłym akcentem wizualnym.

Jak jest wykonana?

Sensoryczna kołdra obciążeniowa ELEGANT wykonana jest z dwóch różnych tkanin. Z jednej strony uszyta jest ze 100% bawełny w jednolitym kolorze, a z drugiej – z miękkiego pluszu minky. Obie tkaniny posiadają certyfikat Oeko-Tex®. Minky jest tkaniną poliestrową, przepuszczającą powietrze, niesamowicie delikatną w dotyku. Zasadą szycia kołdry obciążeniowej jest pikowanie jej najczęściej w kwadraty 10 x 10 cm. W środku każdej komory znajduje się odpowiednia ilość obciążenia. Kołdra szyta jest ręcznie i przygotowana na indywidualne zamówienie.

Czym jest wypełniona?

W zależności od potrzeb użytkowników posiadamy w ofercie kilka wypełnień. Wypełnienie kołdry jest jednym z kluczowych czynników decydujących o powodzeniu terapii.

Dostępne wypełnienia:

  • granulat szklany – przypomina wyglądem piasek, więc kołdra nim wypełniona jest miękka i delikatna. Wypełnienie uniwersalne dla każdego potrzebującego przede wszystkim dociążenia.
  • żwirek naturalny – drobne, okrągłe kamyczki (2 – 4 mm), wyczuwalne przez tkaninę, wydające prawie niesłyszalne dźwięki (lekki chrzęst) podczas poruszania kołdrą. Kołdra wypełniona żwirkiem naturalnym może być z powodzeniem używana do rolowania, zawijania, masowania, czy dociskania ciała, dając dodatkowe bodźce dotykowe, dodatkową stymulację. Można po niej chodzić bosymi stopami.
  • granulat polipropylenowy – okrągłe pastylki plastikowe ok. 4 mm wielkość.

Chętnie przygotujemy indywidualną wycenę.

Jak dobierane jest obciążenie?

Obciążenie przygotowane jest według podanej masy ciała lub podanej konkretnej wagi kołdry Prosimy o podanie ewentualnych zaleceń terapeuty w celu przygotowania odpowiedniego produktu.

Jak konserwować?

Kołdrę z każdym z wymienionych wypełnień można prać w wodzie. Kołdry lekkie nadają się prania również w pralce (zalecane środki ostrożności), natomiast cięższe – nie. Na wszywce przy produkcie znajdują się symbole konserwacji. Standardowo zalecamy pranie ręczne, gdyż nie bierzemy odpowiedzialności za stan techniczny pralki oraz dopuszczalną ładowność. Suszenie w rozłożeniu. Polecamy częste strzepywanie w celu przyspieszenia procesu wysychania.

Cena kołdry zależy od wybranego rozmiaru oraz wypełnienia.

Podawana waga obciążenia dotyczy gotowej kołdry.