Co to jest kołdra FUN i dla kogo jest polecana?

Kołdra obciążeniowa – kocyk obciążeniowy – przede wszystkim niesamowicie atrakcyjny wizualnie, a dodatkowo przyjemny w dotyku, idealny dla dzieci. Niesamowite narzędzie terapeutyczne, gdyż dzięki swojemu przyciągającemu wzrok wyglądowi żaden mały pacjent nie będzie miał oporów przed jego stosowaniem. Idealny pomysł jako upominek. Przedszkola, szkoły i inne placówki zajmujące się terapią zaburzeń integracji sensorycznej chętnie zaopatrują swoje sale w ten kocyk obciążeniowy.

Jak jest wykonana?

Kołdra obciążeniowa FUN uszyta jest z dwóch rodzajów tkanin. Jedną stronę stanowi 100% bawełna wzorzysta, a druga strona przygotowana jest pluszu minky. Obie tkaniny posiadają certyfikat Oeko-Tex®. Minky to tkanina poliestrowa, przepuszczającą powietrze, bardzo miękka i delikatna w dotyku. Zasadą szycia kołdry obciążeniowej jest jej przepikowanie w kwadraty, przeważnie 10 x 10 cm. W środku każdego kwadratu zaszyta jest określona ilość obciążenia. Kołdra szyta jest ręcznie i zawsze przygotowana na indywidualne zamówienie.

Czym jest wypełniona?

W ofercie posiadamy kilka wypełnień, które używamy jako wypełnienie w kołdrach obciążonych.. Wypełnienie kołdry jest jednym z kluczowych czynników decydujących o powodzeniu terapii.

Dostępne wypełnienia:

  • granulat szklany – przypomina wyglądem piasek, więc kołdra nim wypełniona jest miękka i delikatna. Wypełnienie uniwersalne dla każdego potrzebującego przede wszystkim dociążenia.
  • żwirek naturalny – drobne, okrągłe kamyczki (2 – 4 mm), wyczuwalne przez tkaninę, wydające praktycznie niesłyszalne dźwięki (lekki chrzęst) podczas poruszania kołdrą. Kołdra wypełniona żwirkiem naturalnym może być z powodzeniem używana do rolowania, zawijania, masowania, czy dociskania ciała, dając dodatkowe bodźce dotykowe, dodatkową stymulację. Można po niej chodzić bosymi stopami.
  • granulat polipropylenowy – okrągłe pastylki plastikowe ok. 4 mm wielkość.

Chętnie przygotujemy indywidualną wycenę.

  • łuska gryki – zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów z naturalnym wypełnieniem.

Jak dobierane jest obciążenie?

Obciążenie przygotowane jest według podanej masy ciała lub wybranej konkretnej wagi kołdry Bardzo ważne jest dla nas, jako wytwórcy, otrzymanie informacji o ewentualnych zaleceniach terapeuty w celu przygotowania właściwego produktu.

Jak konserwować?

Kołdrę z każdym z wymienionych wyżej wypełnień można prać w wodzie. Kołdry lekkie nadają się prania również w pralce (zalecane środki ostrożności), natomiast cięższe – nie. Na wszywce przy produkcie znajdują się symbole dotyczące konserwacji. Standardowo zalecamy pranie ręczne, gdyż nie bierzemy odpowiedzialności za stan techniczny pralki oraz dopuszczalną ładowność. Suszenie w rozłożeniu. Polecamy częste strzepywanie w celu przyspieszenia procesu wysychania.

Cena kołdry zależy od wybranego rozmiaru oraz wypełnienia.

Podawana waga obciążenia dotyczy gotowej kołdry.