Co to jest kołdra SIMPLY i dla komu jest polecana?

Terapeutyczna kołdra obciążona – funkcjonalna, bardzo wytrzymała oraz estetyczna. Kołdra podstawowa, polecana w szczególności dla gabinetów terapeutycznych lub innych ośrodków o dużej rotacji pacjentów.  Klienci indywidualni, którzy poszukują kołdry stanowiącej obciążenie,, całorocznej, również chętnie kupują kołdrę SIMPLY.

Jak jest wykonana?

Kołdra obciążeniowa wykonana w 100% z bawełny jednolitej (certyfikat Oeko-Tex®) o wysokiej gramaturze. Użycie takich tkanin daje gwarancję jakości i długowieczności produktu. Kołdra jest pikowana najczęściej w kwadraty 10 x 10 cm. W środku każdej komory znajduje się odpowiednia ilość obciążenia. Kołdra nie posiada w środku żadnej warstwy docieplającej. Kołdry SIMPLY szyte są ręcznie i przygotowane na indywidualne zamówienie.

Czym jest wypełniona?

W zależności od potrzeb użytkowników posiadamy w ofercie kilka wypełnień. Wypełnienie kołdry jest jednym z kluczowych czynników decydujących o powodzeniu terapii.

Dostępne wypełnienia:

  • granulat szklany – przypomina wyglądem piasek, więc kołdra nim wypełniona jest miękka i delikatna. Wypełnienie uniwersalne dla każdego potrzebującego przede wszystkim dociążenia.
  • żwirek naturalny – drobne, okrągłe kamyczki (2 – 4 mm), wyczuwalne przez tkaninę, wydające prawie niesłyszalne dźwięki (lekki chrzęst) podczas poruszania kołdrą. Kołdra wypełniona żwirkiem naturalnym może być z powodzeniem używana do rolowania, zawijania, masowania, czy dociskania ciała, dając dodatkowe bodźce dotykowe, dodatkową stymulację. Można po niej chodzić bosymi stopami.
  • granulat polipropylenowy – okrągłe pastylki plastikowe ok. 4 mm wielkość.

Chętnie przygotujemy indywidualną wycenę.

Jak dobierane jest obciążenie?

Obciążenie przygotowane jest według podanej masy ciała lub podanej konkretnej wagi kołdry Zawsze prosimy o przekazanie nam ewentualnych zaleceń terapeuty w celu przygotowania odpowiedniego produktu.

Jak konserwować?

Kołdrę z każdym z wymienionych wypełnień można prać w wodzie. Kołdry lekkie nadają się prania również w pralce (zalecane środki ostrożności), natomiast cięższe – nie. Na wszywce przy produkcie znajdują się symbole konserwacji. Standardowo zalecamy pranie ręczne, gdyż nie bierzemy odpowiedzialności za stan techniczny pralki oraz dopuszczalną ładowność. Suszenie w rozłożeniu. Polecamy częste strzepywanie w celu przyspieszenia procesu wysychania.

Cena kołdry zależy od wybranego rozmiaru oraz wypełnienia.

 

Możemy przygotować kołdre w dwóch różnych kolorach SIMPLY. Wystarczy podać drugi kolor w komentarzu do zamówienia.

 

Podawana waga obciążenia dotyczy gotowej kołdry.