Co to jest kołdra VELVET i komu jest polecana?

Kołdra obciążeniowa przeznaczona do codziennego użytku dla dzieci i dorosłych. Rzadziej polecana do gabinetów, czy placówek terapeutycznych.

Jak jest wykonana?

Terapeutyczna kołdra obciążeniowa VELVET służy do spania oraz do przykrywania podczas drzemek, czy odpoczynku. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu eleganckiemu wyglądowi kołdra stanowi miłe dla oka wyposażenie sypialni lub salonu. Zakup takiej kołdry może być doskonałym pomysłem na prezent. Użyte tkaniny posiadają certyfikat Oeko-Tex®. Velvet jest tkaniną poliestrową, raczej płaską, z lekkim mięciutkim meszkiem Dotyk takiej kołdry daje użytkownikowi bardzo przyjemne wrażenia. Zasadą szycia kołder VELVET jest użycie z jednej strony tkaniny wzorzystej bawełnianej, a drugiej strony tkaniny velvet. Posiadamy w ofercie również kołdry szyte z obydwu stron z tkaniny velvet. Często w środku znajduje się dodatkowa warstwa wypełniacza, dodająca kołdrze miękkości i grubości. W środku każdego kwadratu zaszyta jest określona ilość obciążenia. Kołdra szyta jest ręcznie i zawsze przygotowana na indywidualne zamówienie.

Czym jest wypełniona?

W ofercie posiadamy kilka wypełnień, które używamy jako wypełnienie w kołdrach obciążonych.. Wypełnienie kołdry jest jednym z kluczowych czynników decydujących o powodzeniu terapii.

Dostępne wypełnienia:

  • granulat szklany – przypomina wyglądem piasek, więc kołdra nim wypełniona jest miękka i delikatna. Wypełnienie uniwersalne dla każdego potrzebującego przede wszystkim dociążenia.
  • żwirek naturalny – drobne, okrągłe kamyczki (2 – 4 mm), wyczuwalne przez tkaninę, wydające praktycznie niesłyszalne dźwięki (lekki chrzęst) podczas poruszania kołdrą. Kołdra wypełniona żwirkiem naturalnym może być z powodzeniem używana do rolowania, zawijania, masowania, czy dociskania ciała, dając dodatkowe bodźce dotykowe, dodatkową stymulację. Można po niej chodzić bosymi stopami.
  • granulat polipropylenowy – okrągłe pastylki plastikowe ok. 4 mm wielkość.
  • łuska gryki – zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów z naturalnym wypełnieniem.

Chętnie przygotujemy indywidualną wycenę dla kołder wypełnionych dwoma ostatnimi wymienionymi wypełnieniami..

Jak dobierane jest obciążenie?

Obciążenie przygotowane jest według podanej masy ciała lub wybranej konkretnej wagi kołdry Bardzo ważne jest dla nas, jako wytwórcy, otrzymanie informacji o ewentualnych zaleceniach terapeuty w celu przygotowania właściwego produktu.

Jak konserwować?

Kołdrę z każdym z wymienionych wyżej wypełnień można prać w wodzie. Kołdry lekkie nadają się prania również w pralce (zalecane środki ostrożności), natomiast cięższe – nie. Na wszywce przy produkcie znajdują się symbole dotyczące konserwacji. Standardowo zalecamy pranie ręczne, gdyż nie bierzemy odpowiedzialności za stan techniczny pralki oraz dopuszczalną ładowność. Suszenie w rozłożeniu. Polecamy częste strzepywanie w celu przyspieszenia procesu wysychania.

Cena kołdry zależy od wybranego rozmiaru oraz wypełnienia.Podawana waga obciążenia dotyczy gotowej kołdry.

 

Zestaw DELUX
Zestaw DELUX
167,00 633,00  Wybierz opcje
Kołdra obciążeniowa JOY
Kołdra obciążeniowa JOY
117,00 300,00  Wybierz opcje
Kołdra obciążeniowa SOFT
110,00 315,00  Wybierz opcje
Kołdra obciążeniowa STYLE
Kołdra obciążeniowa STYLE
130,00 360,00  Wybierz opcje