Sprzęt podwieszany 

 

Co to jest i gdzie się tego używa?

To kategoria, w skład której wchodzi gama produktów podwieszanych. Mają one zastosowanie w salach ćwiczeń, gabinetach terapeutycznych, a nawet szkołach, czy przedszkolach.

Grupa ta obejmuje duże elementy podwieszane wykorzystywane w salach i gabinetach wyposażonych i przeznaczonych do prowadzenia zajęć terapii integracji sensorycznej. Specjaliści wielokrotnie korzystają z hamaków, czy trampoliny, a dla ćwiczących dzieci „zabawa” na tym sprzęcie stanowi niesamowitą frajdę. W celu uniknięcia jakichkolwiek upadków, czy niebezpiecznych sytuacji, na podłodzie pod sprzętem podwieszanym, powinny być zawsze ułożone materace zabezpieczające i jednocześnie amortyzujące.

Trampolina oraz hamaki mają fabrycznie wszyte pętle do zamocowania, natomiast w haki, czy karabińczyki Klienci zaopatrują się samodzielnie.

Mamy ustalone standardowe rozmiary wyrobów, ale z racji dużych wymiarów, szczególnie trampoliny, oferujemy przygotowanie jej w koniecznym rozmiarze.

Jak to działa?

Terapeuci integracji sensorycznej wykorzystują je do stymulacji układu przedsionkowego i wielu ćwiczeń wzmacniających siłę mięśni, koordynację, równowagę oraz koncentrację. Wykorzystanie rozciągliwych właściwości produktów pobudza czucie głębokie.

Z czego jest wykonane?

Produkty podwieszane naszego wyrobu wykonane są z doskonałej jakości rozciągliwej tkaniny lycra. Posiadamy w ofercie kilka kolorów, także każdy może zakupić sprzęt pasujący do wystroju wnętrza sali ćwiczeń.

Wykorzystywane tkaniny posiadają certyfikat Oeko-Tex® i są niezwykle wytrzymałe.

Co jeszcze w tej kategorii?

Dodatkowym produktem umieszczonym w tej kategorii jest hamak turystyczny z moskitierą. Choć nie jest to wyrób terapeutyczny, ani sensoryczny, należy do gamy wyrobów podwieszanych.

Stworzony wiele lat temu model jest naszym kultowym wyrobem, od lat służącym turystom i harcerzom na całym świecie.

Jego dopracowany model miał na celu zaspokojenie sporego zapotrzebowania na profesjonalny wielofunkcyjny i praktyczny produkt.

Jak utrzymywać higienę?

W celu utrzymania wyrobów podwieszanych w czystości, można prać je w wodzie z wykorzystaniem tradycyjnych środków piorących. Suszenie w rozłożeniu ułatwia wysychanie, a bardzo dobra jakościowo tkanina utrzymuje jego nienaganny wygląd.