Muzyka solfeżowa – co to takiego?

Jak to zwykle bywa, zupełnie przypadkiem dowiedziałam się o istnieniu czegoś takiego jak dźwięki solfeżowe.

Wiem, brzmi tajemniczo 😉 Większość z nas prawdopodobnie nigdy wcześniej się z nią nie zetknęła, ba, nazwy tej nawet nigdy wcześniej nie słyszała.

Muzyka solfeżowa to dźwięki bardzo nam sprzyjające. Wpływają one pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu i uważane są za uzdrawiające.

Jest to muzyka o sześciu tonach częstotliwości dźwiękowych, z których każdy w inny sposób na nas oddziałuje.

Tony te są kluczem do naszych „sfer ograniczeń”, a docierając do naszego wnętrza, działają uzdrawiająco i uwalniają energię naszych emocji.⚡

Na podstawie częstotliwości solfeggio stworzono wiele utworów muzyki relaksacyjnej. Słuchanie bowiem tego rodzaju dźwięków ma pomóc w osiągnięciu stanu głębokiego relaksu.

Częstotliwości solfeżowe pomagają pozbyć się wewnętrznego niepokoju i chaosu, poprawiają ogólny stan zdrowia, pomagają wyciszyć się, zrelaksować i szybko zregenerować siły, a także oczyszczają umysł i ciało z toksycznych myśli i emocji.

Udowodniono poza tym, że muzyka o częstotliwościach solfeżowych znacząco poprawia funkcjonowanie pamięci i koncentracji, wpływa na wzrost poziomu inteligencji i nastawienie na twórcze rozwiązywanie problemów.

Jedną z polecanych częstotliwości jest 963 Hz czyli przebudzenie, powrót do naturalnego stanu.

Częstotliwość ta aktywuje do pracy szyszynkę - odpowiedzialną za produkcję melatoniny czyli hormonu snu.

Słuchanie dźwięków o tej właśnie częstotliwości poleca się osobom chronicznie zmęczonym, wypalonym, żyjącym w nieustannym stresie oraz mającym problemy z bezsennością i zachwianiem prawidłowego rytmu dobowego.

Słuchajmy zatem dla naszego zdrowia!

Vest-Pol doskonale wpasowuje się ze swoją ofertą produktową w ten właśnie nurt. Kołdry obciążeniowe naszego wyrobu służą wszystkim grupom wiekowym, nie tylko jako produkt używany w terapii zaburzeń integracji sensorycznej, lecz również dla relaksu, wyciszenia i uspokojenia po ciężkim dniu. Używanie kołdry jest zalecane również osobom ze stwierdzoną depresją.

Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniej kołdry, dopasowanej wielkością i ciężarem do parametrów ciała oraz do indywidualnych potrzeb. W ofercie znajdują się kołdry szyte z jednolitej bawełny, jak również z dodatkiem innych gatunków tkanin.

Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *