Wejdź do tunelu – sensorycznego!

Przeznaczony głównie dla młodszych użytkowników wyrób medyczny, ale nieco starsi również mogą śmiało z niego korzystać. Używa się go w gabinetach terapeutycznych, przedszkolach lub na zajęciach indywidualnych w domu. Może dostarczyć wiele zabawy i urozmaicić terapię.

Działa pobudzająco na receptory zmysłowe. Bardzo dobrze sprawdza się również jako element podczas zabaw. Tunel sensoryczny jest wyjątkową pomocą w terapii integracji sensorycznej. Przygotowany jest z naturalnej bawełny, a w środku posiada odpowiednią ilość kulek styropianowych. Takie wypełnienie świetnie otacza osobę, która znajdzie się w środku i jest wytrzymałe.

Jak go używać?

Tunel można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim jest narzędziem terapeutycznym, które pomoże dostarczyć wiele bodźców proprioceptywnych. Dziecko może wejść do tunelu na leżąco i wyjść z drugiej strony. Jednak w trakcie takiej przeprawy, świetnym pomysłem jest urozmaicić ją naszemu podopiecznemu, poprzez delikatne rolowanie w tunelu. W środku jest odpowiednio dużo miejsca, aby zmieściło się ciało, jednak skutecznie utrudnia poruszanie się. Pomoże to dziecku wyrobić nawyk dążenia do celu oraz pokonać lęki.

W przypadku, gdy dziecko będzie przeciskać się przez tunel na stojąco zostanie dosłownie przytulone z każdej strony przez ściany tunelu. Jednak będzie mu trudniej się wydostać.

Tunel sensoryczny jest jednak również świetną pufą, którą można wykorzystać do leniuchowania lub odpoczywania.

Dobieranie tunelu

Bez obaw może go używać każdy, kto boryka się z rozmaitymi zaburzeniami układu ruchowego i sensorycznego. Osoby cierpiące na zaburzenia czucia bardzo często spotykają się z nim na terapii.

Z uwagi na szerokie grono użytkowników tunel występuje w kilku rozmiarach. Proponowane przez nas:

  • S – 70 x 60 cm

  • M – 90 x 70 cm

  • L – 120 x 70 cm
    (długość x szerokość)

Odpowiednie materiały

W podstawowej wersji tunelu sensorycznego użyte są kolorowe odmiany bawełny. Stosowana bawełna posiada certyfikat Oeko-Tex® oraz nie powoduje podrażnień. Dzięki temu zapewniamy dziecku bezpieczeństwo w trakcie terapii. Stosowane kulki styropianowe posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny i nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów.

W przypadku SKAJu znacznie łatwiej będzie utrzymać tunel w czystości – szczególnie jest to niezbędne w gabinetach terapeutycznych i w placówkach oświatowych. Poza właściwościami ułatwiającymi utrzymanie czystości SKAJ odznacza się niską zawartością ftalanów, dzięki czemu nie musimy obawiać się o zdrowie dziecka w sytuacji, gdyby tunel i usta naszego dziecka stanęły na swojej drodze.

Sposób na czystość

Na pewno w pewnym momencie tunel bawełniany również zostanie ubrudzony. Tutaj pojawią się pierwsze wątpliwości, przede wszystkim – czy i jak go uprać? Otóż nie jest to skomplikowane i wcale nie wymaga specjalnych środków. Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców możemy przetrzeć naszą "pufę" wilgotną ścierką lub uprać w wannie, czy prysznicu zwykłą wodą z detergentem. Nie musimy obawiać się o kulki styropianowe, ponieważ nie nasiąkają one wodą i szybko oraz bez problemu wysychają. Wystarczy, że rozłożymy tunel w przewiewnym miejscu na kilka godzin. W trakcie suszenia dobrze jest obrócić i strzepać go kilka razy, aby przyspieszyć proces.

Obecny w naszej ofercie tunel w wersji otwieranej jest jeszcze wygodniejszy w utrzymaniu w czystości.

Tunel taki posiada zdejmowany pokrowiec zapinany na rzep. Wystarczy go rozpiąć i zdjąć, a następnie uprać. Całe wypełnienie tunelu znajduje się w ochronnej siatce, także wypłukanie go w razie konieczności również nie będzie stanowiło problemu. Dodatkowo siatka ma odpowiednio duże otwory, aby przepuszczać powietrze.

Pokrowiec zdjęty z tunelu możemy prać bezpiecznie w pralce.

To nie wszystko

Poza tunelem sensorycznym produkujemy wiele artykułów do niego podobnych takich jak: walec, pufa czy gruszka sensoryczna. Wszystkie są przygotowywane zarówno z bawełny, jak i ze SKAJu.

Jednocześnie przypominamy nasz wyrób - tunel elastyczny – połączenie dwóch świetnych produktów: tunelu sensorycznego i duszka elastycznego - o którym pisaliśmy już wcześniej: Nie-straszny DUSZEK ELASTYCZNY.

Tunel elastyczny

Pufa

Poduchy

Gruszka

Walec

Pufki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *