Wszystko co musisz wiedzieć o wężu sensorycznym

W poszukiwaniu zabawy

Najmłodsze dzieci potrzebują nieustanie jakiegoś zajęcia. Są tak ciekawe świata, że czasami dorosłym trudno tą ciekawość zaspokoić. Dziecko w naturalny sposób bardzo intensywnie reaguje na bodźce zewnętrzne, chce wszystko zbadać i poznać. Wąchając, badając językiem, dotykając, słuchając i widząc, dziecko uczy się samodzielności, a jego mózg pracuje na najwyższych obrotach.

Najlepszym sposobem nauki świata jest połączenie jej z zabawą.

Rozwija i uczy

Wyszliśmy naprzeciw takim potrzebom przygotowując niesamowicie atrakcyjny produkt. Wąż sensoryczny łudząco przypomina żywe zwierzę, choć jest wyrobem z kategorii „Pomocy sensorycznych”. Nie bez powodu opisaliśmy go jako atrakcyjny. Osiem segmentów uszytych z różnych tkanin, w tym głowa, ogon i oczywiście język, zachęca do zabawy, do poznawania faktur i struktur, kolorów i różnej wagi, budzi respekt, ale        i zainteresowanie. W środku każdego elementu węża znajduje się inne wypełnienie, co dodatkowo budzi dziecięcą ciekawość, rozwija wyobraźnię i uczy.

Wszechstronny

Oprócz tradycyjnej pracy z produktem przy stoliku lub na podłodze, dziecko może po nim chodzić jak po ścieżce, dodatkowo masując stopy czy dłonie, uczyć się zachowania równowagi, koordynacji ruchowej i koncentracji. Starsze dzieci mogą używać węża jak kołnierze obciążające ramiona.

Alternatywa dla: kołnierze obciążające ramiona czy obciążniki na ramiona (przygotowywanych o standardowym kształcie).

Razem ciekawiej

Wąż sensoryczny może być z powodzeniem wykorzystywany w terapii zaburzeń integracji sensorycznej, na zajęciach z pedagogiem, czy psychologiem oraz w pracy edukacyjnej w placówkach szkolno-przedszkolnych. Również w domu każde dziecko może poprzez zabawę z wężem rozwijać swoją wyobraźnię, eksperymentować i, w naturalny dla młodego wieku sposób, poznawać otaczający świat. Idealna sytuacja byłaby wtedy, gdy rodzic włączyłby się do zabawo-nauki, by wspólnie z dzieckiem pokonywać tą poznawczą drogę.

Dla wspólnego bezpieczeństwa

Zarejestrowaliśmy węża jako wyrób medyczny. Dzięki temu mamy pewność, że oddajemy do rąk Klientów produkt przebadany i spełniający standardy przewidziane prawem.

Wiemy ponadto jak ważne jest utrzymanie higieny tego rodzaju produktów w łatwy sposób. Dlatego wąż sensoryczny „może pływać” w wodzie z dodatkiem delikatnych środków piorących. Suszenie w rozłożeniu zapewni mu zachowanie odpowiedniej formy.

Nas on po prostu uwodzi swoim wyglądem.

  1. GreggjaM
    | Odpowiedz

    Интересно!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *